Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Meyve Kilo Aldırır Mı?

İnternet üzerinden danışmanlık yapan bazı kişisel eğitmenler, meyvenin kilo aldırdığını söylüyor. Meyve yemeyi gerçekten bırakmalı mısınız?

İnternette rastlanan, beslenmeye dair yalan yanlış veya eksik bilgilerin listesi epey uzun ve bu da onlardan biri. Herhangi bir besini, özellikle de şeker değeri yüksek olanları aşırı düzeyde tüketmenin size kilo aldırabileceği doğru bir bilgi olsa da, bu yeşil elmanın pastanede satılan bir elmalı turtayla aynı oranda tehlikeli olduğu anlamına gelmiyor. Aslına bakarsanız, Harvard Üniversitesi’nde yapılan güncel bir araştırma, her gün bir porsiyon meyve tüketmek ile dört yıl içinde ortalama 225 g yağ kaybetmek arasında bir bağlantı olduğunu buldu. Yaban mersini, elma, erik ve armudun, dört yılda 580 g ile en çok yağ kaybettiren meyveler olduğu düşünülüyor.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register