Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Milli Forma Giyecek!

Atletizme ortaokulda uzun mesafe koşucusu olarak başlayan Doğukan Kilcioğlu, ilk defa giyeceği milli formayla 18 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’nda ülkesini temsil edecek olmanın gururunu yaşıyor. Hedefi altın madalya!

Genç atlet Ankara’da Genç Erkekler Puanlı Atletizm Türkiye Şampiyona’sında 14.60 olan dereceyi 14.38’lik dereceyle geçerek Milli Takım kadrosuna alındı. Böylece Macaristan’ın Györ kentinde 5-8 Temmuz’da gerçekleştirilecek olan 18 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’na katılma şansı yakaladı. Başarısının ardından Kilcioğlu şöyle dedi:
Bunun gerçekleşiyor olmasından çok mutluyum. Ülkemizin bayrağını dalgalandırmak, İstiklal Marşı’mızı okutmak istiyorum. Orada da kendimi göstereceğimden eminim. Antrenmanlarımı okul çıkışında yapıyorum. Kış döneminde antrenmanlarımız ağır geçti, kuvvet çalışmalarımız yorucuydu. Yarış zamanlarına doğru daha çok tekniğe ve sprinte yönelik çalışmalar yaptım. Avrupa’daki ilk milli takım yarışımı sabırsızlıkla bekliyorum, çok heyecanlanıyorum. Bundan sonraki hedefim, Dünya Şampiyonası’na çıkmak ve orada ülkemi temsil etmek. Bunlar büyük sorumluluklar. Bana olan güveni boşa çıkarmamak için elimden geleni yapacağım, orada en iyi şekilde kendimi göstereceğim. Bunun için en başta da çok çalışmam gerekiyor. Biz de çok çalışıyoruz.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register