Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Mo Farah, Antrenörüyle Yollarını Ayırdı

Yeniden ülkesi İngiltere’ye yerleşme kararı alan 34 yaşındaki atlet, son dönemde ismi doping iddialarıyla anılan Alberto Salazar ile ortaklıklarının son bulduğunu açıkladı.

Uzun mesafe koşusu denildiğinde akla ilk gelen isimlerden Mo Farah cephesinden yeni bir gelişme var: Kendisi, 2011 yılından bu yana antrenörlüğünü yapan Alberto Salazar ile yollarını ayırdığını açıkladı.

2012 Londra ve 2016 Rio Olimpiyatları’nda 5.000 – 10.000 metre dublesi yaparak tarihi bir başarıya imza atan 34 yaşındaki Büyük Britanyalı atlet, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada yeniden Londra’da yaşamaya başlayacağını ve bu sebeple Salazar ile ortaklıklarına son vermek durumunda kaldığını ifade etti. Bu yıl ağustos ayında Londra’nın ev sahipliği yaptığı Dünya Atletizm Şampiyonası’nı 10.000 metrede altın, 5.000 metrede ise gümüş madalyayla tamamladıktan sonra pistlere veda ederek yol yarışlarına yönelen Farah, bundan böyle antrenörlüğünü Gary Lough’un üstleneceğini duyurdu.

Ülkesi ABD’de uzun mesafe koşucularının yetiştirilmesi amacıyla kurulan Oregon Project’in başında bulunan Alberto Salazar’ın ismi 2015 yılından itibaren doping iddialarıyla gündeme gelmiş, bu nedenle Farah’ın elde ettiği başarılar üstünde de de kuşku bulutları oluşmaya başlamıştı. Rio 2016 öncesi söylentilerin artması üzerine hem Salazar hem de Farah cephesinden iddiaları kesin bir dille yalanlayan açıklamalar gelmişti.

Farah’a yeni antrenörü ile bol şans diliyoruz.

 

You don't have permission to register