Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Motivasyonu Geri Kazanmak


Yıllardır neredeyse hep aynı ağırlıkları kaldırırken motivasyonunuzu nasıl geri kazanabilirsiniz?

Rahatsız edici sabah alarmları ve sonunda bitmek bilmeyen duş kuyruğu, her hafta kişisel rekorunuzu kırıyorsanız makul bir bedel gibi görünebilir. Ancak oto pilota almışsınız gibi aynı ağırlıklarla boğuşuyorsanız, tekrarlarınızı çıkarmak takdir edilmediğiniz bir görevi yerine getiriyormuşsunuz gibi hissettirebilir.

Endişelenmeyin: Aradığınız cevap zaten ağırlık çalışması olmayabilir. Finlandiya’daki Jyvaskyla Üniversitesi’nden bir araştırma, güç platosunda olan sporcuların, hareketlerin basitçe eksantrik (alçalan) kısımlarına odaklanarak ve normalde kaldırdıkları ağırlıklara yüzde 40 daha ekleyerek yeniden ilerleyebileceklerini söylüyor. Çalışmanın yazarı Simon Walker, “İnsanlar bir yükü kaldırmaya kıyasla indirirken daha fazla güç üretebilirler, bu yüzden daha ağır eksantrik yüklerle çalışmak daha mantıklı” diyor.

Ancak, yalnız kurtların duruşlarını yeniden gözden geçirmesi gerekebilir; bu çalışmanın sizde işe yaraması için iyi bir refakatçiye ihtiyacınız olacak. Plakaları yükleyin ve kaldırırken arkadaşınızdan yardım isteyin. Siz de chest press ve front squat gibi hareketlerin yavaş, aşağı yönlü kısımlarına odaklanın. Eğer biri size küçümseyen gözlerle bakarsa, ona “Daha önce hiç indirdin mi?” deyin.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register