Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Mükemmel Beslenme Planı

Geri1 of 4İleri


Maratona hazırlananlar, kilo vermek isteyenler ve eti tamamen kesmeyi ya da azaltmayı hedefleyenler. Hepiniz için ayrı ayrı öneriler hazırladık. The Runner’s World Cookbook koleksiyonunun en etkili beslenme planıyla tanışmaya hazır olun.

Koşucular yemek yemeye bayılır. Hatta birçok koşucunun koşmasının arkasında yatan temel neden de budur. Kilometrelerce mesafeyi koşarak geçerken oldukça acıkırız. Gerçekten lezzetli ve antrenman yaparken bize enerji verecek dengeli besin maddelerini içeren güzel bir yemek, tam da ihtiyacımız olan şeydir.

Her koşucunun antrenman programına, kişisel hedeflerine, sağlık durumuna ve diyet kısıtlamalarına bağlı olarak düzenlenen ideal bir beslenme programı vardır. Besin değerlerinin doğru dengesi de buna göre farklılık gösterir. Eğer uzun mesafeler koşan biriyseniz, karbonhidrat ve kaliteli protein açısından zengin ve yüksek kalorili yemeklere ihtiyaç duyarsınız. Ancak hedefiniz kilo vermekse daha düşük kalorili besinler içeren yemekler yemeniz gerekir.

Runner’s World’ün hazırladığı ve 150 farklı tarifin yer aldığı The Runner’s World Cookbook kitabından seçtiğimiz bu tarifleri hazırlaması oldukça kolay. Besin ihtiyaçlarınızı karşılayan, koşu öncesinde enerji veren, koşu sonrasında iyileşmeyi hızlandıran, düşük kalorili, vejetaryen, vegan ve glütensiz tarifler bulabilirsiniz. Üstelik en fazla 30 dakika içinde hazırlayıp masanıza koyabilirsiniz.

Biz de sizin için bu kitapta yer alan ve farklı hedeflere sahip olan koşucular için özel hazırlanmış üç farklı beslenme planını seçtik. Uzun mesafe yarışına hazırlanan ve yarış zamanına ideal formunda girmek isteyenler, fazla kilolarından kurtulmak isteyenler ya da hiç et yemeyen veya çok sınırlı tüketen koşucular için hazırlanan bu üç plan, hem damak zevkinize hem de besin ihtiyaçlarınıza hitap edecek. 

Geri1 of 4İleri
You don't have permission to register