Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Mutfağınızın ‘Gizli’ Silahı ile Tanışın!

Geri1 of 2İleri


Dondurulmuş ürünler hakkında daha fazla şey öğrenmeye ne dersiniz? Cevabınız ‘Evet’ ise, “Freeze” kitabının yazarı Justine Pattison’a kulak verin!

Tavuk Şeritleri 

Tavuk göğsünü bütün ya da kalın parçalar halinde dondurursanız çözülmesi uzun sürer. Bunun yerine 1,5 santimlik şeritler halinde kesip biraz ayçiçek yağı ve baharatla karıştırın. İnce oldukları için buzluktan çıkardığınız gibi pişirebilirsiniz. Dondurucuda 4 ay dayanır.

Kutsal Üçlü

İnce doğranmış havuç, soğan ve kereviz birçok sosun temeli için kutsal üçlü sayılıyor. Bunlardan bolca hazırlayın. Yumuşamaya başlayıncaya kadar biraz yağda soteleyin. Soğumaya bırakın. Daha sonra torbalayarak dondurun. Üç ay dayanır. Kullanacağınız zaman, ihtiyaç duyduğunuz kadarını alıp pişirin.

Uzun Ömürlü Yeşillikler 

Aldığınız yeşilliklerin tamamını bozulmadan kullanmak zor. Elinizde kalanları büyük parçalar halinde doğrayın. Daha sonra bunları bir buz kalıbına bölüştürün ve kahverengeleşmelerini önlemek için üzerlerine çok az zeytinyağı ekleyin. Dört ay dayanır ve buzluktan aldığınızda direk olarak yemeklerinize ekleyebilirsiniz.

Kremamsı Bir Smoothie’nin Sırrı: Olgun Muzlar 

Fazla olgun muzları atmak yerine smoothie’lerinize eklemek için dilimleyerek buzlukta saklayın. 6 aya kadar dayanır. Üstelik kullanacağınız zaman çözmenize gerek yok. Smoothie’nize kremamsı bir doku katacaktır.

Geri1 of 2İleri
You don't have permission to register