Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Nasıl Dik Durulur?


Özellikle uzun süre masa başı çalıştığımız için bir çoğumuz yanlış postüre bağlı sorunlar yaşıyoruz. Ayaklarınızın üzerinde durabilmek için Deksbound’un yazarı Dr. Kelly Starlett’ın tüyolarına bir göz atın.

1 BİR ADIM GERİ ATIN

Düz ayakkabılar, yani topuğuyla parmak uçları arasında yükseklik farkı olmayan ayakkabılar, bu konuda büyük bir fark yaratıyor. Ayak problemlerinin birçoğu bununla kolaylıkla çözülebilir: Bünyonlar, topuk dikeni ve benzerleri.

2 KENDİ AKIŞINIZI BULUN

Yürüyüşten koşuya ördekler gibi tuhaf bir şekilde yalpalamadan geçebiliyor olmanız gerekir. Koşmak için adımınızı “düzeltmeniz” gerekiyorsa, tüm gün ayakta, dik durma pratiği yapın.

3 BARI YÜKSELTİN

Bar masalarının altındaki ayak konulan çubuğu biliyorsunuz, değil mi? Ayaklarınızı yükseğe koymak yükü sırtınızdan alır, böylece daha düz oturursunuz. İşyerinde de ayaklarınızı yüksek bir şeye koymayı deneyin.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register