Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

“Ne Kadar Ağırlık Kaldırmalıyım?”

Neden ağırlık antrenmanı yapmanız gerektiğini öğrendiğinize göre, hangi ağırlığın sizin için gerçekten ağır olduğunu öğrenmenin vakti geldi.

Forma Odaklanın
Ne kadar kaldırdığınızın önemi yok. Eğer formunuz doğru değilse, boşa kürek çekiyorsunuz ve sakatlanma riski taşıyorsunuz demektir. Antrenman öncesinde yapacağınız hareketleri doğru formda yapmak için bir antrenörden yardım alın ve antrenman sırasında da ayna yardımıyla doğru formu koruduğunuzdan emin olun.

Kaslarınızı Yorun
Yüksek ağırlık çalışmalarından maksimum şekilde faydalanmak için, bir hareketi bir tekrar daha yapamayacak duruma gelene kadar yapmalısınız. Eğer ağırlık antrenmanı konusunda yeniyseniz, doğru formu bulmak için önce hafif ağırlıklarla çalışın, sonrasında da 5-12 kg arasında bir ağırlık seçerek 8-12 tekrar yapın. Eğer formunuzu koruyamıyorsanız, tekrar sayısını ve ağırlıkları düşürün.

Kendinizi Zorlayın
Eğer 10 tekrar yapmanıza rağmen yanma hissetmiyorsanız, ağırlığınızı 5 ila 10 kilo artırın ve kendinize karşı dürüst olun. Gerçekten gücünüz yetmiyor mu yoksa mental olarak mı tükendiniz, bunu düşünün. Unutmayın, daha iyiye gitmenin tek yolu limitlerinizi zorlamaktır.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register