Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Neden Kahve İçmeli?

Yeni araştırmalar, kahvenin zihninizi keskinleştirdiğini, egzersizlerinizi güçlendirdiğini ve hastalıklara karşı savunmanızı artırdığını kanıtlıyor.

Bağırsak Destekleyici

İnsanlardaki etkilerini kanıtlamak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulmasına rağmen kemirgenler üzerinde yapılan araştırmalar, önemli bir kahve bileşiği olan klorojenik asidin belirli bağırsak hastalıkları olanlarda antienflamatuar rolü oynayabildiğini gösteriyor.

Kolay Enerji

Kafein, tıpkı nikotin gibi aynı sınıf bileşiklerden bir alkaloittir; rahatlatıcı adenozini bloke etmek için nöroreseptörler üzerinde çalışır. Circulation dergisindeki araştırmalara göre, diğer ikisinden farklı olarak haftada bir bardak kahve içmek, içmeyenlere kıyasla kalp yetmezliği riskinizi yaklaşık yüzde yedi oranında azaltır.

Hızlı Odaklanma

2018’de UC Davis’te yapılan bir çalışmada, grup etkinliğine katılmadan önce içilen bir fincan kahve, bireylerin ekip olarak birlikte daha iyi çalışmış gibi hissetmesine yardımcı oldu. Katılımcılar sonuçları artan dikkate bağladı.

Diyabet Koruması

2017 yılında yapılan bir inceleme, araştırmaların kahve içenlerde tip 2 diyabet riskinin içmeyenlere göre daha az olduğunu gösterdiğini söylüyor. Kafeinsiz kahve bile bu etkiyi yaratabilir. Bulgular, bu konuda kahvede bulunan polifenollerin (hastalıklarla mücadele eden bir antioksidan kaynağı) rol oynayabileceğini ortaya koyuyor.

Kalp Sağlığı

Planta Medica’da 2017 yılında yapılan bir incelemeye göre, kahve muhtemelen kardiyovasküler hastalık riskini artırmaz ve içindeki bileşikler tansiyonu düşürebilir. Amerika’dan ve İsveç’ten bir incelemeye göre, kahvenin kan akışınızı iyileştirebileceğine dair bazı bulgular da var.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register