Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Nefes Pratiği

Patronunuzla görüşme yapmadan evvel aşağıdaki bu üç adımlık nefes pratiğini dört defa tekrarlayın.

Eğer iş yerinde önemli bir toplantı veya görüşme varsa, bu rezervlerinizden tüketir. En mühim yaşamsal fonksiyonumuzu geliştirmek için hazırlanmış olan Breathe: The Simple, Revolutionary 14-Day Program to Improve Your Mental and Physical Health kitabının yazarı psikolog Dr. Belisa Vranich, “Kötü nefes aldığınız için modunuzu düşük hissediyor olabilirsiniz” diyor.

1 Düzgün postür: Koltukta dik şekilde oturun, omurganız koltuğun arka desteğine değmemeli. Omuzlarınız rahat olmalı.

2 Karnını şişir: Karnınızı şişirerek burnunuzdan dörde kadar sayarak derin bir nefes alın (diyafram nefesi). Nefes alırken karnınız kalçaların üzerine gelecek şekilde öne katlanın. Vranich, bu hareketin parasempatik sinir sistemini uyararak tansiyonu düşürmesine yardımcı olacağını söylüyor. Stres seviyeniz beyninizden geçenlerden bağımsız şekilde düşer. Bu pozisyonu ve nefesinizi dört saniye tutun.

3 Göbek deliği arkada: Sekiz saniyenin ardından karnınızı iyice sıkın ve arkaya doğru giderken havanın çıkmasını sağlayın ve göbek deliğinizi omurganıza yaklaştırmaya odaklanın. Oksijenle dolan kan damarlarınıza akar. Hem vücudunuz hem beyniniz oksijen ve enerjiyle dolar.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register