Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Nefis Nefes


Hemen şimdi, yalnızca birkaç dakikanızı ayırarak şınav sayınızı artırabilirsiniz.

HOLLANDALI EKSTREM
Sporcu Wim Hof’un dayanıklılığı dünya çapında bir üne sahip. Hof tek sette şınav tekrarınızı artırabilen bir nefes tekniğine sahip. Gazeteci Scott Carney, Hof’u ziyaret ederek onun bu sırrını öğrenmeyi başardı.

SIRTÜSTÜ YATARAK
Ağzınızdan nefes alın. 30 kez hızlı ve derin nefes alarak karnınızı ve göğsünüzü şişirin. Ardından doğal bir şekilde nefes verin. Nefes verişinizi mümkün olduğunca uzun tutun. Nefessiz kalma refleksine karşı gelin.

KENDİNİZİ TUTTUĞUNUZ
Nefeslerden sonra 15 saniyelik bir toparlanma soluması yapın. İlk adımı iki kez daha tekrarlayarak tutuş sürenizi kademeli olarak artırın. (İlkinde 1, ardından 2 ve son nefes tutuşta 3 dakika kadar dayanmayı hedefleyin).

BİR TUR DAHA NEFES
Alın ve dolu ciğerlerle ters dönün. Nefesinizi tutarak şınav çekin. Carney, bu yöntemin tüm karbondioksiti dışarı verdiğiniz için işe yarayacağını söylüyor. Ancak dikkatli olun: İhtimallerin arasında bayılmak da var.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register