Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Öğleden Sonra Yemeği

Yolun yarısına kadar geldiniz ama buradaki amacınız mesai bitimine kadar dayanmaktan fazlası.

Öğleden sonrasını verimli geçirmek için Lambert’in kompleks karbonhidratlı salatasını deneyin. Dengeli çözünen karbonhidrat içeriğiyle 15.00’e kadar sizi ayakta tutmayı başarır.

1 tavuk göğsü (şeritler hâlinde doğranmış), 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 2 çay kaşığı toz sarımsak, 2 çay kaşığı kırmızı toz biber, ½ kabak (yuvarlak dilimlenmiş), 1 kâse doğranmış brokoli, 130 g esmer pirinç, ½ kâse domates kurusu, 60 g beyaz peynir

Fırını 175 dereceye ayarlayın. Tavuk göğsünü 1 yemek kaşığı zeytinyağı, toz sarımsak ve kırmızı toz biberle ovalayın. Kabak ve brokolileri ayrı bir kapta kalan zeytinyağıyla karıştırın. Sebzeleri tavukla birlikte fırın kâğıdı serilmiş bir fırın tepsisine alın ve tavuk tamamen pişene kadar ortalama 45 dk pişirin. (Tavuk erken pişerse önce de alabilirsiniz.) Pirinci paketteki pişirme talimatına göre pişirin. Hepsi piştiğinde bütün malzemeleri karıştırarak servis tabağına alın. 1 kişiliktir.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register