Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

“Oğlumu Bilgisayar Başından Nasıl Kaldırabilirim?”


Oğlunuz sürekli bilgisayar oynuyor diye rahatsızsınız ve daha çok dışarı çıkmasını sağlamak istiyorsunuz. Ne yapabilirsiniz?

Basit: Onunla birlikte dışarı çıkın. Doğadaki Son Çocuk‘un yazarı Richard Louv, doğada zaman geçirmenin asla ceza olarak görülmemesi gerektiğini söylüyor. Bu yüzden, kendinizi dizüstü bilgisayarınız ve telefonunuzdan ayırın ve ailenizle zaman geçirebileceğiniz açık hava etkinlikleri planlayın. Ayrıca, video oyunları için sınırlar koyun. Oxford Üniversitesi’nde yapılan bir çalışma, oyun oynama saatlerini bir saat veya daha kısa bir süreyle sınırlamanın çocukları daha sosyal bireyler yaptığını gösterdi. Center for Internet Addiction’ın kurucusu Psikolog Dr. Kimberly Young, unutmayın, yetkili olan sizsiniz, diyor. Anlaşmazlıkları önceden sonlandırmak için buzdolabınıza bir oyun programı asın.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register