Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Parmak Uçlarını Çalıştır


Ayak bileğinizi daha doğal esnetebilmek için bu çalışmayı ısınma ve antrenman aralarında haftada üç kez uygulayın. LoPiccolo, dribble ve skip arasında 2 x 15 metrelik koşular yapmanızı öneriyor.

Toe Flick Jump Rope
Birkaç dakika ip atlayarak zemine ayağınızın orta kısmıyla iniş yapmaya çalışın. Yerden sıçradığınız anda ayak parmak uçlarınızı yukarıya doğru kaldırın.

Ankle Dribble
Bilek dorsifleksiyonuyla jogging yapın. Kısa adımlar atın ve ayağınızı 7 cm’lik engellerin üzerinden atlıyormuşsunuz gibi zemine yakın tutun. Aynısını 15 ve 22 cm’lik engellerin üzerinden atlar gibi tekrar edin.

Bosch Skip
Ağırlığınızı sağ bacağınıza verin. Öne doğru sıçrarken sol dizinizi kalça hizanıza çekin. Sol ayağınızı yere indirerek ikinci sıçrayışı yapın. İleri doğru sıçrarken kollarınızdan da yardım alın. Tarafları değiştirerek sıçramalara devam edin.

Derleyen: Uğur Mutlu

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register