Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Pasif Sigara İçicisi


Sigara tiryakileri neyse ki artık daha duyarlı davranıyor ve sigara içmeyenlerin yanında sigara kullanmıyor. Ancak araştırmalar sigara içen biriyle aynı ortamı paylaşmanın da bizi pasif içici yaptığını öne sürüyor. Buna da ‘üçüncü el pasif içicilik‘ deniyor.

Diyelim aynı evi paylaştığınız arkadaşınız ya da eşiniz sigara tiryakisi. Sigarasını da sizden uzakta içiyor. Ancak içtiği sigaradan yine de etkileniyorsunuz. Çünkü partiküller saçına, giysilerine, derisine yapışıyor ve bunları da evin içindeki eşyalara bulaştırıyor. Araştırmalar, üçüncü el pasif içiciliğin zamanla akciğer, karaciğer, beyin, böbrek ve diğer organlara zarar verebileceğini öne sürüyor. Karşıt grup ise bunun tütün karşıtlığında son nokta olduğunu savunuyor. Ancak bu gruptakiler bile sigara içenlerin üstlerini değiştirmeden ya da en azından ellerini yıkamadan yeni doğan bebeklere ve solunum yollarından rahatsız olanlara yaklaşmasını onaylamıyor.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register