Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Pizza Nasıl Yapılır?


Pizzayı çok seviyorsanız durmadan sipariş vermeden evde kendiniz de yapabilirsiniz. Buyrun tarifi…

1. Adım: Hamuru Hazırla

Bir fırından yarım kilogramlık bir pizza hamuru (4 pizzalık) alın veya pizzacınızdan size kendi hamurlarından satmasını rica edin. Ardından…

1 Hafif unladığınız bir yüzeyde hamuru 1,5 cm kalınlığında olacak şekilde esnetin veya açın. Hamur ızgaranıza sığdığı sürece şekli fark etmez.

2 Izgaranızı doğrudan olmayan, orta ısıda ısıtın. Telleri hafifçe yağlayın. Malzemeler erişebileceğiniz bir yerde olacak şekilde yakınlarda bir çalışma alanı belirleyin.

3 Hamurun bir tarafını yağlayın. Yağlanan tarafı dolaylı ateşe koyun, 1 ila 2 dakika, hamur kızarana dek pişirin. Hamuru çalışma alanınıza pişmiş tarafı üste gelecek şekilde çevirerek alın.

4 Taban malzemesini sürün ve diğer malzemeleri ekleyerek hamuru dolaylı ateşe yeniden koyun. Izgaranın kapağını kapatın ve hamurun kenarları çıtır çıtır olana dek, 5 ila 7 dakika pişirin. Üzerini süsleyin, soğuması için birkaç dakika bırakın. Ardından dilimleyin ve servis edin. 1 büyük pizza tarifidir.

2. Adım: Malzemeleri Hazırla

Pizzanızı yapmadan önce kabak, patlıcan, biber, soğan ve mantar gibi sebzeleri ızgarada pişirin. Ürünlerin çoğu, çiğ eklendikleri takdirde sonradan yeterince pişmeyecektir. Tüm çiğ etler eklenmeden önce pişirilmelidir. Ölçüsü verilmeyen tüm malzemeleri damak tadınıza göre ekleyin. Bu, bir bilimden çok, sanattır.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register