Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Plogging’le Temiz Fit Ol!


İsveç’ten sosyal medya aracılığıyla dünyaya yayılan nur topu gibi yeni bir trendimiz var; plogging!

Trendler çağında yaşıyoruz. Beslenmeye dair her yeni gün yeni bir fikir ortaya atılırken, egzersiz trendleri de çıkıyor. En güncel olanı ise hem sizin için, hem de dünya için güzel bir anlama geliyor. İsveçli çevre aktivisti Erik Ahlstrom, yaşadığı şehrin çöplüğü andırmasından rahatsız olunca sokakları temizlemeyi kafasına koymuş. Koşarken bir yandan da çöpleri toplamaya başlamış. Kendine bir koşu grubu da kuran Erik, sonunda grubu genişleterek eylemini bir harekete çevirmiş.

Böylece sosyal medya sayesinde de tüm dünyaya yayılan trend plogging ortaya çıkmış. İnsanlar hashtag ile fotoğraflarını paylaşıyorlar. Hem çevreye, hem de kendilerine aynı anda faydaları dokunmuş oluyor. Zira ister kilo vermeyi kafanıza koyun, ister antrenman yapmayı, plogging her zamanki koşunuzdan iki kat daha fazla vücudunuzu çalıştırıyor.

Darısı bizim başımıza! Düşünsenize sahillerimizin temiz olduğunu! Neden olmasın?


About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register