Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Pokemon Go Oynamanın Sağlık Faydaları


Tüm dünyada çılgınca oynanan Pokemon Go sağlığınıza da iyi gelebilir.

Untitled-1

Pokemon Go, oldukça kısa bir süre içerisinde dünyada ve ülkemizde popüler hale geldi. Neredeyse her yerde akıllı telefonlarıyla Pokemon yakalamaya çalışan insanlara rastlamak mümkün. Peki Pokemon Go’nun sağlık faydaları ne olabilir?

Karşımıza ilk olarak mental sağlığa yaptığı katkılar çıkıyor. Oyunu oynayan birçok kullanıcı, sosyal medyada Pokemon yakalamanın psikolojilerine yaptığı katkıyı vurguluyor. Pokemon Go’nun anksiyete ve depresyona iyi geldiği belirtiliyor. Sadece oyun oynamak amacı ile dışarıya çıkma fikri sana ilk bakışta saçma gelebilir; ama depresyon ve anksiyete ile başı dertte olan insanlar için önemli bir adım.

Ayrıca, Pokemon yakalamak, günlerini hareketsiz geçiren birçok insanın evlerinden dışarıya çıkmalarını sağlıyor. Daha fazla Pokemon yakalayabilmek için yürümenin şart olduğu düşünülürse, yürüyüş yapmak da oyunun sağladığı avantajlar listesine ekleniyor.

Biraz hareket etmenin ve dışarıya adım atmanın iki faydalı getirisi daha bulunuyor: Güneş ve temiz hava. Açık havada yürüyüş yapmak hem fiziksel hem de akıl sağlığına katkı sağlıyor. Güneşe çıkmak ise D vitamini ihtiyacını karşılamak için yapabileceğiniz en iyi hamlelerden birisi. Ancak yaz güneşinden korunmayı unutmamakta fayda var.

Son olarak, Pokemon Go aracılığı ile insanların sosyalleştiklerinin altını çizelim.

You don't have permission to register