Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Protein Takviyesi Fıstık Ezmesi


İlk bakışta yağlı bir besin olduğu için belki uzak durulması gerektiğini düşünenler olabilir… Ama o içerdiği protein, potasyum ve lif ile sizin düşmanınız değil, dostunuz.

fistikezmesi

2 kaşık fıstık ezmesi 8 gram protein içerir. Kahvaltınız da fıstık ezmesi kullanarak protein kazanabilirsiniz. Ayrıca öğünlerinize fıstık ezmesi eklemeniz sizi daha uzun süre tok tutacaktır. Magnezyum ve potasyum açısından zengin olan bu besin, antioksidan özelliğe sahiptir. İçeriğindeki E vitamini de cildinizi güzelleştirmeye yardımcı olur. Özellikle sindirim sistemi için gerekli olan lif miktarına da katkı sağlayabilen fıstık ezmesinin 2 kaşığında 2 gram lif bulunmaktadır.

Tavuk eti veya biftekteki kadar protein miktarına sahip olmasa da, fıstık ezmesi sabah kahvaltısında süt ve birkaç takviye besinle tükettiğinizde önemli ölçüde protein sağlayacaktır. Kasların gelişimi ve onarımına da büyük ölçüde katkıda bulunur.

En başta söylediğimiz gibi, yağlı bir besin olabilir, fakat siz yağdan bu kadar korkmayın. Her yağ zararlı değildir. Fıstık ezmesi kalp için faydalı olan doymamış yağ içerir. Bu yağlar fiziksel gelişiminize de katkı sağlamakla beraber, sağlıklıdır.

You don't have permission to register