Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Puma, Suede’in 50. Yılını Sınırlı Sayıda ve Çok Özel Suede Tasarımlar ile Kutluyor


Global spor markası PUMA, efsane ayakkabısı Suede’in 50. yılını özel tasarımları ile kutluyor. Dünyanın her bir yanından müzik, moda, sokak ve pop kültünün ikonları ile partnerlik yaparak çeşitli özel koleksiyonların satışa çıkacağı bu özel tasarımlar arasında özellikle hip-hop kültünü en iyi şekilde yansıtan B-Boy Fabulous Pack de olacak.

Suede’in spor kültüründe ilk kez yer almasından bu yana tam 49 yıl geçti. 16 Ekim 1968’de Mexico City’deki Yaz Oyunları’nda Amerikalı atlet Tommie Smith, PUMA ayakkabılarıyla 200 metre dünya rekorunu kırdı. Zafer standına yürüdüğünde, ayağında siyah bir çorap ve sol elinde bir adet Puma Suede vardı.

“Suede’in bir tarzı var ve bu ayakkabıyı çok seviyorum. Onları zafer standına götürdüm çünkü bana kendimi hatırlatıyordu” diyen Smith, Yaz Olimpiyatları’nı kazandığı gün tarihte çok konuşulacak ve efsaneleşecek hareketini yaptı; elindeki Suede’i kaldırdı, standa koyduktan sonra sağ yumruğunu, eşitlik ve insan hakları için sessiz bir hareketle kaldırarak evrensel mücadeleyi başlattı. “Onlar rahatsız edici derecede güçlü, mütevazi ve karanlıktı.”

Suede, moda sahnesine ilk olarak 1968 yılında çıktı ve o günden itibaren oyunu değiştirmeye devam ediyor. Basketbol kortlarından sokak köşelerine, seksenli yılların break dansçılarından günümüzün moda tutkunlarına, her neslin ikonları onu tercih etti. Kısacası Suede, tarz ile devrim yapılabileceğinin en güzel kanıtı oldu.

PUMA Suede 50. yıl koleksiyonu, tüm PUMA mağazalarında ve puma.com’da satışta.

Kutlama haberleri için @PUMATürkiye Facebook ve Twitter hesabını ve #ForAllTime hashtag’ini takip etmeyi unutma!

You don't have permission to register