Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Ramil Guliyev’den Başarılı Bir Sprinter Olmak Üzerine!


Başarılarıyla bizi gururlandıran Ramil Guliyev, başarılı bir sprinter olmak için ABD’ye gitmenin şart olmadığını söylüyor. Diğer açıklamaları için okumaya devam edin!

Bu sıralar en çok ondan bahsediyoruz. Ki aksi de mümkün gözükmüyor. Kariyerinde imza attığı başarılara istinaden Avrupa Atletizm Birliği tarafından “yılın atleti” ödülüne aday gösterilen Azerbaycan asıllı Türk sporcu Guliyev, göstermiş olduğu başarıyı Türkiye’deki tesislere ve iklim şartlarının etkili olmasına bağlıyor.

Londra’da düzenlenen Dünya Atletizm Şampiyonası’nda erkekler 200 metre yarışını birinci sırada tamamlayarak bizi çok mutlu eden ve dolayısıyla da Türkiye’ye ilk altın madalyasını kazandıran 27 yaşındaki Ramil Guliyev, ABD’den birçok kez kendisine teklif geldiğini ancak bunları kabul etmediğini söylüyor.

Ona göre, başarılı bir sprinter olmanın yolu illa ki ABD’ye gitmekten geçmiyor. Zira spor hayatının ilk zamanlarında kendisine oraya gitmesini söyleyenler olsa ve 25 üniversiteden teklif alsa da, tüm bunları reddetmiş. Burada yaptığı antrenmanlarla da başarılı olunabileceğini düşünüyor.

Türkiye’de çalışarak başarılara imza attığını vurgulayan Guliyev’in şu açıklamalarına kulak vermekte yarar var: “ABD’de ya da başka bir yerde her zaman eğitime gidebilirim ancak her zaman çalıştığımız yer olan Türkiye’de de başarılara imza atabiliyoruz. Genellikle Antalya’da çalışıyoruz çünkü orası sıcak ve kış aylarında da açık havada antrenman yapabiliyoruz. Rio Olimpiyatları’ndan önce de Antalya’da kamp yaptık ve saatlerimizi Rio saatlerine göre ayarladık, o saatle yaşadık çünkü orada olmasan da kendini oraya göre ayarlıyorsun. Bunun da çok faydası oldu. Başka ülkelere gidince oranın hava şartlarını, iklimini ölçüp ona göre hareket ediyoruz. Londra’ya gitmeden önce de Moskova’da kamp yaptık çünkü Moskova’nın havası oraya çok yakın.”

Türkiye’nin atletizmde iyi konumda olduğunu ve önemli başarılar kazanacak sporcuların yetiştiğini ifade eden bu başarılı atlet, Erzurum’da her yıl düzenlenen Türkiye Kupası yarışlarına katılıyor. Hava durumu kötü olsa da, her zaman iyi dereceler koşuyor. Hatta birçok arkadaşı da, barajı geçerek baraj lisansı alıyormuş.  Hava durumunun daha iyi olursa, daha da iyi dereceler yapılacağına inanıyor.

Kendisine başarılar diliyoruz!

 

 

You don't have permission to register