Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Ramil’in Hedefleri Büyük!

Geri1 of 2İleri


RW Sonbahar sayımızın da kapak yüzü olan ve imza attığı başarılarla gündemimizden düşmeyen dünya şampiyonu milli atlet Ramil Guliyev, en büyük hedefinin 200 metrede Avrupa rekoru kırmak olduğunu söyledi.

Londra’da düzenlenen Dünya Atletizm Şampiyonası’nda erkekler 200 metre yarışını birinci sırada tamamlayarak Türkiye’ye bu organizasyondaki ilk altın madalyasını kazandıran 27 yaşındaki Azerbaycan asıllı Türk sporcu Ramil Guliyev, 2018 Avrupa Şampiyonası ve Akdeniz Oyunları’nın hazırlıklarını Serik ilçesi Belek Turizm Merkezi’nde sürdürüyor.

Guliyev, yaptığı açıklamada, birkaç branş denedikten sonra 14 yaşında atletizme başladığını, kısa zamanda dereceler elde edince “Bu spora devam edeceğim.” dediğini anlattı.

Anne ve babasının da atlet olması nedeniyle kendisini desteklediğini dile getiren Guliyev, elde ettiği başarıların ardından Azerbaycan’daki sportif imkanların yetersiz olmasından dolayı başka bir ülkeye geçmeye karar verdiğini anlattı. İlk tercihinin kardeş ülke Türkiye olduğunu belirten milli atlet, şöyle konuştu:

“Potansiyelimin çok büyük olduğunu görüyordum. Çok çalışmam lazım ki o potansiyeli gerçeğe çevireyim. Antrenman yapmak için yer lazımdı. O zamanlar Azerbaycan’da bu çok zordu. Çünkü antrenman yapacak yer yoktu. Kamp var, gidecek yer yoktu. Yurt dışı kampına göndermiyorlardı. Çok zor bir durumdu. Orada sağlam bir şey yapamayacağımı düşündüm. ‘İyi bir yere gitmem, derece için ülke değiştirmem daha güzel olur.’ dedim. İlk başta Türkiye’yi düşündüm. Çünkü Türkiye bizim gibi bir ülke. Türkiye olmasa o zaman başka bir ülkeyi düşünebilirdim. Açıkçası başka ülkelerden teklif de vardı. Onları istesem hemen alırlardı. Ama ilk başta Türkiye ile iletişim kurdum.”

Türkiye’ye geçiş yaptığı için ceza alarak üç yıl uluslararası yarışmalara katılamadığını aktaran Ramil Guliyev, bu yılların kendisi için çok zor geçtiğini ifade etti.

Geri1 of 2İleri
You don't have permission to register