Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Rejimi Sonuna Kadar Götürebilmek


Her seferinde aynı şey: Gaza gelip bir diyete başlıyorsunuz, birkaç gün ya da 1 hafta onu uygulamaya çalışıyorsunuz ve sonrasında da azalarak bitiyor. Maalesef bu, kısa ömürlü ve sonu kızartmalarla biten bir hikâye olmaktan öteye gidemiyor. Fakat bu sefer öyle olmak zorunda değil. Bu sefer, kuralları biraz esnek tutmanız gerekiyor.

Tasmania Üniversitesi’ne göre, iki hafta saklama kaplarında taşınan sağlıklı yemeklere karşılık iki hafta normal beslenmek en ideali. Bunun sebebi, uzun süreli kısıtlayıcı diyetlerin, açken enerji seviyelerinizi düzenleyen doygunluk hormonu leptinin vücudunuzda azalmasına yol açması. Düşük leptin rezervleri vücudunuzu açlık moduna doğru yönlendirir ve bu da metabolizmanızı bozacak şekilde aksama noktasına getirir ve kalorileri yağ olarak biriktirmenize neden olur. Avustralyalı araştırmacılar, yeniden kilo almanın başlıca nedenlerinden biri olan adaptif termojenezi (vücudun yavaşlayan kalori yakım hızı) durdurmak için bu iki hafta yapıp iki hafta ara verdiğiniz yeme döngüsünü uygulamanızı öneriyor.

Kısacası, kendinizi biraz rahat bırakın. Bu yılın beslenme planlarını uzun süreli yatırımlara dönüştürün. Ve unutmayın: bir sonraki hamburgeriniz en fazla iki hafta uzakta.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register