Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

River Plate, Boca Juniors Maçı Hangi Ülkede Oynandı?

Online oynanan Hadi yarışmasının 15 Kasım 2018 spor gecesi ipucu sorusu belli oldu. Çok ilgi gören oyunda River Plate ve Boca Juniors maçının hangi ülkede oynandığı soruldu. O ülke ki Maradona ve Messi’nin de ülkesi aynı zamanda.

Hadi’nin 15 Kasım 2018 akşamı bölümündeki ipucu sorusu fotboldan geldi. River Plate ve Boca Juniors’ın hangi ülkenin takımları olduğunun sorulduğu soru için “Maradona’nın ülkesi hangisi?” diyerek ek bilgi verildi.

Boca Juniors

Boca Juniors, Esteban Baglietto, Alfredo Scarpatti, Santiago Sana ile Juan-Teodoro Farenga kardeşlerin 3 Nisan 1905’te kurmuş olduğu Arjantin’in en köklü futbol kulüplerinden biridir. İsmini bulunduğu şehirden alır. İlk renkleri siyah-beyazdır. Aynı bölgede aynı renklerde sahip başka bir kulüp daha vardır. Bu iki kulüp aralarında 1911 yılında bir maç yapar ve kazanan siyah-beyaz renklere sahip olacaktır. Boca maçı kaybeder. Bunun üzerine kulübün kurucu başkanı, “Limana gelen ilk geminin renkleri kulübümüzün renkleri olacaktır” der. Limana gelen ilk gemi bir İsveç gemisidir ve Boca sarı-lacivert renkleri kullanmaya başlar. Maradona bu kulüpte oynayan ünlü oyunculardandır. Ayrıca ezeli rakibi River Plate’dir.

Boca Juniors’un kısa tarihinden de anlaşılacağı üzere Hadi’nin 15 Kasım spor gecesi ipucu sorusunun yanıtı Arjantin!

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register