Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Roland Garros Tenis Turnuvası’nı En Fazla Kazanan Tenisçi Kim?

Canlı Bilgi Yarışması Hadi ipucu sorusunun cevabı burada. Roland Garros Tenis Turnuvası’nı en fazla kazanan tenisçi ünvanını taşıyan Rafael Nadal, tenis dünyasını takip eden sporseverlerin yakından tanıdığı isimlerden.

Rafael Nadal 3 Haziran 1986 tarihinde Mallorca’da dünyaya gelmiş İspanyol tenisçidir. Tenise dört yaşında halen koçluğunu yapan amcası Toni’nin çabalarıyla başlamıştır. Bir sezonda toprak, çim ve sert zeminde grand slam kazanan tek erkek tenisçidir. Fransa Açık, Wimbledon ve Avustralya Açık’ta en büyük rakibi Federer’i yenerek şampiyon oldu.

Rafael Nadal, profesyonel tenis dünyasında ilk kez 17 yaşında oynadığı 2003 Monte Carlo Master Series turnuvasıyla dikkat çekti. Karol Kucera ve Albert Costa’yı yendi. Bu da gelecekteki büyük başarıların ilkiydi. 2004’ten itibaren kariyerini koşar adımlarla tırmandı. 2004 yılında Sopot turnuvasını kazanan Nadal, bir yıl sonra aralarında Fransa Açık ve dört Master Serisi (Roma, Monte Carlo, Madrid, Montreal) turnuvasının da olduğu toplam 11 şampiyonluk elde etti. Nadal’ın toprak korttaki 81 maçlık yenilmezliği, 2007 yılında Hamburg finalinde Roger Federer tarafından bitirildi.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register