Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Ruh Halimiz Niye Bu Kadar Önemli?

Modunuz basitçe “Nasıl hissediyorum?” sorusuna cevabınızdır. Hayatın tersliklerine karşılık ruh hâliniz inip çıkabilir ama hedef stabil olmasıdır. Modumuz, iç dünyamızın dünyayı nasıl deneyimlediğinden etkilenir. Travma ve genetik yatkınlık gibi altta yatan faktörler de rol oynar. Depresyon ve bipolar rahatsızlıklar, aşırı iniş ve çıkışlar, intihara meyilli düşünceler, uyku problemleri ve odaklanma kaybı gibi baş gösteren belirtilerle ruh hâlinde büyük değişiklikler yaratabilir. Diğer durumlarda ruh hâli kontrol edilebilir. Bakış açınızı koruyun.

REÇETENİZ

İlk adım, ruh hâlinizin farkına varmak ve onu anlamaya çalışmaktır. Bu hem psikolojik (anne babanızın sizi ne kadar sevdiği gibi) hem de biyolojik (aile üyelerinizden birinin alkol bağımlılığı gibi) faktörler içerir. Haftalık duygusal iç gözlem, günlük egzersiz ve besleyici değeri yüksek bir beslenme planı kombinasyonu benim favori antrenman planım. Haftada 60 dakika fiziksel aktivitede bulunan katılımcıların olduğu güncel bir çalışmada, sonraki depresyon vakalarının yüzde 12 oranında önlenebileceği bulundu. Geceleri varlığından mutlu olduğunuz şeylerin listesini aklınızdan geçirmek, meditasyon veya diğer farkındalık çalışmaları basit ama yardımcı çabalardır. Bunların hiç yardımı dokunmuyorsa bir profesyonele görünün.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register