Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Sabah Egzersizlerinden Önce Nasıl Beslenmeli?

Geri1 of 2İleri


Sabah egzersizlerinin faydalarını daha fazla görmek için kahvaltı yapmanız şart. Peki hangi egzersiz yoğunluğuna göre nasıl beslenmek gerek?

Untitled-1

Sabahları düzenli olarak kahvaltı yapıyor musunuz? Yanıtınız evet ise harika. Kahvaltı yapmayan biriyseniz, egzersizlerinizden önce bir şeyler yemenizin egzersiz performansınızı artıracağını bilmeniz gerek.

Yataktan çıktığınız zaman, vücudunuza 8 saat ya da daha uzun süredir hiçbir besin girmemiştir ve enerji kaynaklarınız boşalmıştır. Sabah egzersizini tamamlayabilmek içinse kaslarınızın glikojene ihtiyacı var. Diyetisyen Robyn Kievit Kirkman’a göre, sabah egzersizinden önce sisteminize bir miktar karbonhidrat almanız gerek. Terlemeye başlamadan önce bir miktar karbonhidrat ile protein karışımı tüketmelisiniz. Karbonhidratlar size enerji sağlarken, protein de enerjinizin daha uzun sürmesine yarayacak.

Ancak akıllarda şöyle bir soru işareti de doğuyor: Sabah egzersizinden önce tam olarak nasıl beslenmemiz gerek? Bu soruya verilebilecek yanıt, egzersiz yoğunluğuna göre değişiyor.

Geri1 of 2İleri
You don't have permission to register