Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Sabah Kahvesi

Sabah büyük bir kupa kahve içme rutininiz ilk anda kurtarıcı olsa da, beyninizin iflas etmesine yol açar.

Bu üç alternatif, içecekteki kafein dozu herhangi bir anksiyeteye yol açmadan zihninizi açma görevi görür. Aldığınız uyku miktarına göre yandaki içeceklerden birini seçin. Sadece bir kupa içmek gününüzün geri kalanını kurtarır.

8 SAATTEN AZ MI?
Kombucha / 8-15 mg kafein

Siyah çay yerine yeşil çayla hazırlanan kombucha, fermente bir içecek olduğundan hem beyninize yarıyor hem midedeki faydalı bakterileri destekliyor. Dalgalanan kan şekerinin enerji tüketici etkilerini minimize ederken ruh hâlinizi de dengeliyor.

5 SAAT Mİ?
Assam / 50 mg kafein

Siyah çay kafein ve tenin maddelerini içerir, ama Hindistan’da yetişen bu siyah çay türü özellikle güçlü bir etkiye sahip. Çay poşetini en az 3 dk sıcak suda bekletin ki mümkün olduğunca çok kafein özü salınsın. Aslında demlenmenin birinci dakikasından sonra kafeinin yüzde 80’i suya sızar, sonraki iki dakika bu oranı yüzde 10 daha artırır.

TÜM GECE AYAKTA MIYDINIZ?
Yerba mate / 85+ mg kafein

Güney Amerika’da “tanrıların içeceği” olarak bilinen bu çay, kafeini ruh hâlini iyileştiren amino asitlerle birleştiriyor. BioMed Research International’da yayımlanan bir araştırmaya göre, yapılan deneylerde fareler üzerinde antidepresan benzeri bir etki yarattığı görülüyor.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register