Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Sabah Koşucusu Olmanın Yolları

Geri1 of 2İleri

Sabah koşucusu olmanın sırlarını öğrenin!

Çoğu insanın sabah koşusunu sevmesinin bir nedeni var: Sabah koşusunun sadece gününüze daha rahatlamış ve yenilenmiş olarak başlamanızda değil, daha başarılı olmanızda da bir etkisi bulunuyor. Sabah egzersizine zaman ayırmak, o gün yapacağınız işlere başlamadan önce size adeta düşünmek ve planlar yapmak adına fırsat tanır. Yapacağınız ekstra hazırlıklar, başarmanız gereken hedefler konusunda sizi daha verimli kılar.

Sabaha nasıl başladığınız gibi büyük bir rutini değiştirmek kolay değil. Önceki gece ne kadar motive olursanız olun, o an geldiğinde erteleme butonuna basmak size hayli cazip gelebilir.

Eğer sabah insanı olmaya ve şafak öncesi koşmanın faydalarını görmeye hazırsanız, nasıl başlamanıza gerektiğine dair basit ipuçları ve nasıl yapması gerektiğini bilenler için de uzman önerileri sunuyoruz.

BASİT İPUÇLARI:

Yeterince Uyuyun

Siz de biliyorsunuz ki, alarmınız erken çalıyor; bu yüzden uyanmanız gerektiğinden 7-8 saat önce yatakta olmalısınız. Kalktığınızda oldukça halsiz olacaksınız, yani tamamen bilinçli olmak için birkaç dakika bekleyin.

Kıyafetleri Vaktinden Önce Hazırlayın

Önceki gece hava durumunu kontrol edin, sonra her şeyi kolay bulabileceğiniz bir şekilde giysilerinizi ve ekipmanlarınızı hazırlayın ve çantanıza koyun. Eminiz karanlıkta, kompresyon çoraplarınızı aramak istemezsiniz!

Isının

Hareket etmediğinizden beri kaslarınızın tutulması ve gergin olması muhtemel, yaralanma şansını azaltmak adına dinamik ısınma hareketleri yapın.

Geri1 of 2İleri
You don't have permission to register