Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Sabah Koşularını Sürdürmek


Bir kalktınız, iki kalktınız, iyi güzel, fakat nasıl sabahın erken saatlerinde kalkıp koşmaya devam edebilirsiniz diye kara kara düşünüyorsanız tavsiyelerimize kulak verin.

KENDİNİZİ ÖDÜLLENDİRİN
Koştuktan sonra, günün ilk Instagram kontrolü, en sevdiğiniz podcast yayını veya leziz bir kahvaltı gibi hoşunuza giden bir şeyle kendinizi şımartmanız, gerçekten de sabahın erken saatlerinde yapacağınız koşuyu bahsedilen ödülle ilişkilendiren sinirsel yollar geliştirecektir. Kısa zamanda bu Pavlovyan yollar, kendinize ödül verseniz de vermeseniz de etkinleşecektir. Bu, beynin bilinçaltından kendi kendini motive etmeyi öğrenmesi gibidir.

AĞIRDAN ALMANIZA İZİN VERİN
Öğleden sonra veya akşamları koşmaya alışmış kişiler için vücudun erken saatlerdeki uyuşukluğu ilk başta cesaret kırıcı olabilir. “Benim tavsiyem” diyor antrenör John Honerkamp, “hıza değil, çabaya odaklanmaktır.” Vücut sabahları yavaş hareket eder ve buna alışması gerekir. Yeni sabah rutininizi bırakmanıza neden olacak en kesin yol, her gün kişisel rekorunuzu kırmayı denemenizdir. “Bu, daha fit olmadığınız anlamına gelmez. Önemli olan kapıdan dışarı çıkmaktır.

KENDİNİZE ÜÇ HAFTA VERİN
November Project ulusal bir fitness trendi olmadan önce, kurucusu Brogan Graham arkadaşlarını, tanıdıklarını ve yabancıları güneş doğmadan önce uyanmaları için ikna etmekle uğraşıyordu. İlk sefer kolaydır, alışılmamış ve heyecan vericidir. Ancak bir alışkanlık haline nasıl getirebilirsiniz? Graham, “Bir sabahtan daha fazla bir hedef koyun” diyor. “İlki iğrenç olacak. İkincisinde daha iyi kavrayacaksınız. Üçüncüsünde ise kalkmak için sabırsızlanacaksınız.

GELECEKTEKİ KENDİNİZİ DÜŞÜNÜN
Koşmaya ilk başladığınız zamanı hatırlayın. Belki ayak bilekleriniz acıyordu, akciğerleriniz yanıyordu. Yine de dayandınız ve şimdi geriye baktığınızda daha iyiye gittiğinizi görüyorsunuz. Aynı bakış açısını şimdi bir sabah rutini geliştirirken kullanın. Bunu yaptığınız için çok memnun olacaksınız. “Sabah koşularıma gitmediğimde her zaman pişman olmuşumdur” diyor Honerkamp. “Ama asla gittiğim için pişman olmadım.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register