Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Sağlıklı Izgara

Burgerlerinize peynir ekleyerek yaşam sürenizi uzatın.

Vücut geliştirme hakkında kesin olarak bildiğimiz bir gerçek varsa, o da yaz aylarındaki plaj vücudunun kış aylarında inşa edildiğidir. Ancak bu teorinin tam tersi şekilde işleyebildiğini de söyleyebiliriz: Fitness sporunun sağlığınıza olan olumlu etkileri kâğıt tabakların üzerindeki etler ve içilen ılık biralar sebebiyle heba olabilir.

Fakat işin güzel tarafı, yoğun duman bulutunun arkasındaki sosislerin ve patates salatalarının arkasında gizli bir kahraman var ve bu kahraman sizi bir sonraki barbekünüzün şerrinden koruyabilir. Üstelik bu kahraman düşündüğünüz gibi yapraklı ya da yeşil değil. Koreli bilim insanları, yaptıkları araştırmalarda İsviçre peynirinin sağlıklı yaşam sürenizi uzattığını keşfetti. Mangalda pişen köftenizin üzerine bir katman daha eklemek beslenme planınıza indirilen bir diğer balta gibi gözükse de, araştırmalar peynirin içinde bulunan propionibacterium freudenreichii adlı probiyotiğin enflamasyonu azalttığını ve bu sayede de yaşınıza oranla düşük bir seviyede tuttuğunu ortaya koydu.

Öte yandan aynı probiyotik, bağışıklık sisteminizi de güçlendirerek barbekü partisinde mideye indirdiğiniz birçok zararlı besinin vücudunuzdan atılmasını kolaylaştırır ve kaçamak yaptığınız akşamların sağlığınız açısından daha iyi geçmesini sağlar. Kısacası bundan böyle mangal partilerinde kullanabileceğiniz yeni bir kozunuz var.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register