Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Sandviç Tarifi


Evde hamburger yapmaktan bile daha kolay ve en az onun kadar lezzetli. İştah kabartan bu sandviçin temel malzemesi, neredeyse yağsız dana kıymadan oluşuyor. Ona bolca taze sebze eşlik ederken esmer şekerle hafif bir tatlılık da ekleniyor. Yanınıza bolca peçete almayı unutmayın.

ET-YAĞ ORANI

Kırmızı etin içindeki yağ oranı mühim bir konudur. Aşağıda ilk yazan sayılar etin, ikinci yazılanlarsa yağın oranını gösteriyor.

95/5

Yağsız et kategorisinde. 92/8, 96/4 veya 98/2 de bu kategoride. Ekstra yağ ve destekleyici malzemeler içeren yemekler için birebir. (Etli yemekler veya dürümler olabilir.)

90/10

Makarna ve köfte yapmak için ideal bir denge. İştah kabartan bir tat vermeye yetecek kadar ama yemeği boğmayacak kadar yağ içerir.

80/20

Bu oran market veya kasabınızda bulabileceğiniz en yüksek oran değil (en yüksek kabul edilen 70/30) ancak zengin aromalı ve içi sulu hamburgerler hazırlamaya çok uygun.

Derleyen: Derya Kuş Yavuz

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register