Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Savunmanın Kuvvet Hali

Geri1 of 4İleri


Kettlebell Swing and Catch hareketiyle ağırlığın üzerinde hakimiyet kurarak tüm vücut kuvvetinizi artırın.

Fitness’a merak salmış herkes, kettlebell swing hareketini en az birkaç set denemiştir. Ağırlığı kaldırdıkça nabzınız da onunla birlikte yükselir ve bu sayede çok büyük oranda yağ yakmanızı sağlar. Bunun yanında kas kütlenizde de kayda değer bir artış yaratmak isterseniz, kettlebell’in bir miktar uçmasını sağlamanız gerekiyor. Antrenör Scott Laidler, “Swing and catch hareketi, birçok kettlebell egzersizinin yapmadığı göğüs kaslarını çalıştırma işlevini üstlenir” diyor. Ayrıca kettlebell’in havada kaldığı o kısa sürenin gerektirdiği ivme, omuz ve göğüs kaslarınızın üst bölümünün fazladan çalışmasını çalışmanızı öneren Laidler, “Eğer beş dakikam olsaydı mutlaka bu hareketi seçerdim” diyor. Beş dakikalık bir sürede bu hareketle ekstradan 100 kalori yakabilirsiniz.

Hareketin metabolik etkileriyle egzersizden sonra yakmaya devam edeceğiniz yağları saymıyoruz bile. Hareketi tüm vücut antrenmanlarınızın sonunda yaparak, çalıştırmadığınız hiçbir  kasın kalmadığından emin olun. Tek başına yapmak istiyorsanız da birkaç Tabata turuyla hem kas kütlenizi geliştirebilir, hem metabolizmanızı ateşleyebilir hem de koordinasyon yeteneğinizi
artırabilirsiniz. sağlar. Öte yandan ağırlığı yakalama ve kontrol ederek aşağı indirme eylemleri de merkez bölgenizi aktif hale getirir. Hareketi Tabata yöntemiyle, 20 saniye aktif, 10 saniye pasif şekilde çalışmanızı öneren Laidler, “Eğer beş dakikam olsaydı mutlaka bu hareketi seçerdim” diyor. Beş dakikalık bir sürede bu hareketle ekstradan 100 kalori yakabilirsiniz. Hareketin metabolik etkileriyle egzersizden sonra yakmaya devam edeceğiniz yağları saymıyoruz bile.

Hareketi tüm vücut antrenmanlarınızın sonunda yaparak, çalıştırmadığınız hiçbir kasın kalmadığından emin olun. Tek başına yapmak istiyorsanız da birkaç Tabata turuyla hem kas kütlenizi geliştirebilir, hem metabolizmanızı  ateşleyebilir hem de koordinasyon yeteneğinizi artırabilirsiniz.

Geri1 of 4İleri
You don't have permission to register