Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Şekeri Neden Azaltmalısınız?


Bazen küçük kaçamaklar yapmak istiyor olabilirsiniz;  fakat söz konusu olan şekerse işler değişir. Çünkü şeker uzun vadede de zararlı! İşte şekerden uzak durmak için 4 kritik sebep…

1/  Şeker, vücudunuzun orta bölgeleri için ekstra bir katman demek! Ayrıca kas inşasında da zorluk çıkarıyor haliyle… Şekerli şeyler vücudunuzun insülin direncini artırır ve bu da six-pack gibi gelişimleri bir hayale dönüştürür. Beslenme uzmanı Patrick Holford, insülin direnci yüksek olanların daha zor kaslandığını söylüyor. Keza insülin karaciğerinize yönlendiriliyor ve karaciğeriniz onu yapa dönüştürüyor, enerji harcanıyor.

2/ Tatlı yemek ayrı bir mesele. Fakat alışveriş sepetine giren tüm dondurulmuş gıdalar da, Alzheimer riskinizi dahi tavan yaptıracak kadar şeker dolu. Appetite dergisi yüksek şekerin uzun vadedeki etkilerini araştırmış ve nörodejeneratif sonuçları olduğunu görmüş.

3/ Şeker seviyeniz çok yükselirse karaciğeriniz çok fazla yağ biriktirir ve bu da böbreklerinizin işleyişini etkiler. Sonrasında kan basıncınız yükselir ve kanser riskiniz artar. Bu kısa özet bile yeterince korkutucu ve ikna edici, değil mi?

4/ Evet, şeker dolu o mısır gevreği kasesi sizi öğlene kadar tok tutup idare ediyor… Fakat güne böyle başlamanın, gündelik hayattaki odağınızı kaybettirdiğini ve ciddi bir zihinsel kapasiteyi sizden götürdüğünü biliyor muydunuz?

You don't have permission to register