Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Sırtınızda Gerginlik Mi Var?

Kürek kemikleriniz arasında kasılmalar hissediyorsanız koşunuz olumsuz etkilenebilir.

Neden Ortaya Çıkar?

Bu tarz ağrılar kalça hizalanmasında bir soruna işaret eder ve genellikle doğum yapmış kadınları etkiler: Birçoğu, tamamen iyileşmediği için sırta ve omuzlara yük bindiren anterior pelvik tilt sorunundan mustarip bir şekilde koşar. Diğer koşucular ise çoğu zaman omuzları havada ve başları önde koştukları için üst sırt kaslarını zorlarlar.

Kasılmalar İçin Çözüm Nedir?

Koşarken omuzlarınızı geniş bir şekilde arkaya doğru yuvarlamayı deneyin. Eğer ağrı azalmazsa kenara geçin ve parmaklarınızı sırtınızın arkasında, avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde kenetleyin. Daha sonra kaldırabildiğiniz kadar yukarı kaldırın ve üst sırtınızda bir esneme hissedene kadar, nazik bir şekilde kalçalarınızdan geriye doğru bükülün.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register