Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Sizi Ne Motive Eder?

Antrenman planınızda bir şeyler yolunda gitmiyorsa, büyük resmi bir kez daha değerlendirmenizin zamanı gelmiş demektir. Neyi başarmak için yola çıkmıştınız ve bu hedef gerçekten hâlâ istediğiniz bir şey mi?

Kişisel eğitmen Ollie Lawrence kendinize şu tarz sorular sormanızı tavsiye ediyor: “En başından bu sporu seçme nedenim neydi veya neden spor yapmaya başladım?” “Bu sebepler değişti mi?” “Hala bu sporu eğlenceli buluyor muyum?” “Dışarıda bir yerlerde daha çok beğenebileceğim bir spor olup olmadığını görmeye değer mi?

Sizi yönlendiren sebepleri sorgulayarak kendinizi bu etkinliğe yüzde 100 vermediğinizi fark edebilirsiniz. Bu da onunla ilgili neden sorun yaşadığınızı açıklar. Bir şeylerin yolunda gitmediğini anlayabileceğiniz birkaç gösterge olarak, egzersizler esnasında hırçın veya bıkkın hissetmek, genel bir enerji eksikliği veya süreç boyunca olumsuz düşüncelere sahip olmak sayılabilir.

Peki, yaptığınız sporla artık mutlu hissetmediğinizi fark ettiğinizde ne yapacaksınız?

Kişisel eğitmen Ollie Lawrence, “Gerileme durumunda bir B planı ve hatta C planınızın olması, eksikliğinizi kapatarak ilerlemenizi sağlamak için oldukça faydalıdır” şeklinde ifade ediyor. Diğer bir deyişle, enerjinizi başka neler denemek istediğinize yoğunlaştırın ve gidip onu deneyin.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register