Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Soğuk Suyla Duş Almak

Her zamanki sıcak duşunuzu almayın. PLOS One tarafından yapılan güncel bir çalışmada, düzenli fiziksel aktivitenin ardından sıcak suyla başlayıp soğuk suyla biten bir duş almanın, hastalık gerekçesiyle işe gitmeme oranlarını yüzde 54 düşürdüğü görüldü.

Deneyin katılımcıları enerji seviyelerinin ve yaşam kalitelerinin de yükseldiğini not etti. Başlamak için aşağıdaki planı takip edin.

1 Suyun ısısını düşür
Bir çift kaşığı dondurucuya koyun. (Bu konuya sonra geleceğiz.) Ardından duşu ılık suya ayarlayın. Her 15 saniyede bir ısıyı biraz daha düşürün. Nefesiniz kesilmeye başladığında 3 dk dayanmaya çalışın. Bu, sinir sisteminizi hızlı bir şekilde uyaracak norepinefrin salgılamanızı sağlar. Bu sayede bünyeniz uykusuzlukla baş etmenize yardım eden dinç ve canlı bir moda geçebiliyor.

2 Gözaltlarını kaşıkla
Grooming Clinic’in kurucusu Steven O’Neil, “Enerjik hissetmenin yarısı enerjik görünmekte yatar. Ve yorgun olduğunuzda bunu ilk ele veren gözlerdir” diyor. Duş aldıktan sonra buzluktaki kaşıkları kapın, soğuk suya sokun ve gözaltı morluklarını hafifletmek için 60 saniye kadar gözaltı torbalarının üstünde bekletin. Ardından soğuk bir bez veya havluyu yüzünüze serin. Bu hem enflamasyonu engeller hem de daha sıkı ve canlı görünmesini sağlar.

3 Canlandırıcı bakım
Son adım, uyanık görünümü sabitlemeyi sağlıyor. Mount Sinai Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden dermatolog Dr. Angela Lamb, “Standart yüz yıkama jelinizi canlandırıcı özelliği olan bir tanesiyle değiştirin” diyor. Lamb, ginseng içeren bir bakım ürünü kullanmanın hem cildinizi hem beyninizi uyandıracağını söylüyor. Ayrıca iyi bir gözaltı kremi de hızla nüfuz eder, daha zinde ve daha aydınlık bir görünüm sağlar.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register