Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Spor Ayakkabıda Pronasyon

Ayakkabı seçimi, tüm sporlar içinde belki de en fazla koşu için önemli. Yeni bir ayakkabı satın almadan önce, koşma stilinizi bir uzmana yorumlatmanızı tavsiye ederiz. Pronasyonunu (ayağının eklemler etrafında yaptığı dönme hareketi) bilmeniz, gerçekten hayati önem taşıyor. Bu ayakkabılar, hedefinize rahatça ulaşmanızda size yardımcı olacak.

Düşük pronasyon

Adımlarınızı sertçe dışarı doğru basıyorsanız (çoğunlukla derin ayak çukuru yüzünden) daha hafif, esnek ve ayağın içe basmasını destekleyen, kavisli bir tabanı olan ayakkabıları tercih edin.

Deneyin: Nike Flyknit Lunar 3 (A269; sportive.com.tr)

Normal pronasyon

Adımlarınız normal / nötr ise endişelenmenize gerek yok. Topuklarınızın dışı ve parmaklarınızın alt bölgesi en çok yere temas eden noktalar olduğu için o kısımları ekstra yumuşak olan bir ayakkabı giyebilirsiniz.

Deneyin: Adidas Ultra Boost (A509; shop.adidas.com.tr)

Yüksek pronasyon

Ayağınız çok içe dönük basıyorsa, parmak kısmı geniş ve orta bölümünde (ayağın fazla içe dönmesine engel olan topuğa yakın) iyi bir desteğe sahip ayakkabıları tercih etmelisiniz.

Deneyin: Asics Gel Kayano 22 (A487; hepsiburada.com)
About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register