Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Spor Yaparken Nefes Alıp Verme


Klinik Psikolog Belisa Vranich 5 ya da daha düşük tekrarlarla yaptığınız yüksek ağırlık çalışmalarında, aşağıdaki yöntemleri uygulayarak set boyunca gücünüzü koruyabileceğinizi ve odaklanabileceğinizi söylüyor.

1 Genişliğinden Ödün Vermeyin

Karnınızı doldurarak derin bir nefes alın, vücudunuzun orta bölümünün her yöne genişlemesini sağlayın. Böylece yüksek ağırlıkları destekleyecek sağlam bir düzlem oluşturacaksınız. Maksimum baskı için birkaç ağız dolusu nefes depolayın.

2 Pelvik Kaslarınızı Sıkın
Tıpkı idrarınızı tutuyormuşsunuz gibi pelvik taban kaslarınızı sıkın (kadınlar bunu Kegel olarak bilir). Bunu yapmak sizi gelecekte yetişkin bezi takmaktan da kurtarabilir.

3 Sımsıkı Durun

Yumruk yiyeceğinizi düşünerek merkez bölgenizi iyice sıkın ve ilk tekrara başlayın. Tıkandığınızı hissettiğiniz anda biraz nefes verin. Geri kalanını tekrar bitinceye dek içerde tutun. Başa dönün ve bir sonraki tekrarı da aynı şekilde yapın.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register