Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Stratejik Beslenme

Vücudunuz geceleri kendini yeniler, ama yetersiz veya kalitesiz uyku sizi bu yenileme sürecinden alıkoyar.

Renourish kitabının yazarı Rhiannon Lambert’in, antrenmandan sonra kaslarınızı beslemek için tasarlanmış bu protein ağırlıklı akşam yemeği ile kendinizi derin bir uykuya hazırlayın. Kasların yanı sıra uyumayı kolaylaştırıcı besin öğeleri de içeriyor. Lambert, “Köri, L-triptofan içerir” diyor. Bu madde uyku-uyanıklık döngüsünü düzenleyen melatonin hormonunun öncüsüdür. Kısacası rüyalarınızı bu hormona borçlusunuz.

1 minik kâse esmer pirinç, 450 g hindi göğüs (iri küp doğranmış), 1 kırmızı soğan (doğranmış), 2 kırmızı biber (doğranmış), 1 Şili biberi (doğranmış), 2 kiraz domates (doğranmış), 2 diş sarımsak (rendelenmiş), 1 minik parça zencefil, 1 yemek kaşığı kırmızı toz biber, 1 yemek kaşığı zerdeçal, 1 yemek kaşığı kimyon, 300 g tavuk suyu, 1 yemek kaşığı limon su

Esmer pirinci pişirme talimatına göre pişirin. Hindi dilimlerini tavaya atıp soteleyin. Ardından soğan, kırmızı biberler, Şili biberi, domates ve sarımsağı ilave edip 3 dk daha sotelemeye devam edin. Zencefil, kırmızı toz biber, zerdeçal, kimyon, tavuk suyu ve limon suyunu da ekleyin. Tüm malzemeyi düşük ateşte 10 dk kaynatın ve esmer pirinçle servis edin. 2 kişiliktir.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register