Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Stresi Yenmenin En Kolay Yolu Nedir?


Zor geçeceği başından belli bir iş gününe uyandınız. Toplu taşımayla ofise doğru giderken ister istemez kontrol ettiğiniz mail’leriniz stres seviyenizi daha da artırabilir. Hepimiz bu yollardan geçtik. Ama artık bu kısır döngüyü kırma zamanı.

California Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, sadece 20 dakika bisiklete binmek ruh halinizi ve hafızanızı direkt olarak etkileyen beyin kimyasallarını artırmak için yeterli. Araştırmada, 20 dakikalık bisiklet seansının ardından beyin taraması yapılan deneklerde glutamat ve GABA isimli sinir taşıyıcılarının sayısında bir artış görüldü. Bu etki pedal çevirmeyi bıraktıktan sonra 30 dakika daha devam ediyor. Dahası, bu yöntem uzun vadede depresyon riskini de azaltıyor. Bundan sonra hayatın yükü fazla geldiğinde yapmanız gerekeni biliyorsunuz: Pedallara asılmak.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register