Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Suyumuzu Filtrelemeli Miyiz?

Bu ihtiyaç yaşadığınız şehre göre değişir. İstanbul gibi büyük şehirlerde ihtiyacınız olabilir ama küçük yerleşim yerlerinde buna gerek olmayabilir.

Büyük ihtimalle musluğunuz iyi durumdadır. Kesin bir sayı veya oran vermek güç olsa da musluk suyuna arsenik, bakteri ve kurşun gibi kirletici maddelerin karışma riski oldukça düşüktür. Ama daha hafif değerdeki su kirletenlerine karşı önlem almak adına yine de filtreleyebilirsiniz. Özellikle su tesisatı 1990’lardan önce yapılmış olan evler veya yerleşim bölgeleri, boruların eskimiş olmasından dolayı bu konuda daha riskli olabilir. Arıtılmış musluk suları geniz, göz ve cilt iritasyonuna yol açan klor veya kloramin ya da daha kötüsü nörolojik etkileri olabilecek klor dioksit de içerebilir. Bir mağazadan veya internetten su testi kiti satın alarak kendiniz test edebilir veya özel bir şirketten evinizdeki suya mikrobiyolojik test yapmasını isteyebilirsiniz. Bu sayede bir filtreye ihtiyacınız olup olmadığını da öğrenirsiniz.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register