Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Tahıl Pişirmenin 3 Yolu


Tahılları kararında pişirmek ve yakmamak için ocağın başında durup devamlı kontrol etme işi zor geliyor olabilir. Fakat bu tüyolarla işiniz daha kolay olabilir.

1. Yıkamayın
Tahılları yıkamak dokusunu veya tadını bozmaz ama daha iyi olmalarını da sağlamaz. Tek istisna kinoa. Genellikle önceden yıkanmış satılırlar. Yine de haşlamadan önce paketi bir okuyun.

2. Titiz Olmayın
Farklı tahıllar farklı miktarda su gerektirir. En kolay yolu, tahılları bir tencereye alıp üzerini 5 cm geçecek kadar su doldurmaktır. Piştiğinde ince delikli bir süzgeçten geçirin.

3. Kontrol Edin
Doğrudan tencereden tadın. Tahıl çıtır ya da sert değil ama hafif dişe gelir bir dirilikte kalmalı. Kinoa işaret veriyor: Tamamen piştiğinde kabuğu çatlayıp içi ortaya çıkıyor.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register