Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Tebrikler, Bir Oğlunuz Olacak!

Anne ve baba adayı, birlikte 26,2 mil koştu ve bitiş çizgisindeki balonlar onlara önemli bir haber verdi. 

 Alysha Flynn, sekizinci maratonunu 3:53:39 olarak tamamladı ve yalnız değildi. Kocası Brian yanındaydı ve iş olsun diye katılmıştı.

30 yaşındaki Flynn, 20 haftalık hamile ve ikinci çocuğunu bekliyor.

Pazar sabahı Pensilvanya Easton’daki Via Maratonu’nda bitiş çizgisine geldiklerinde, balonlar onlara Ocak 2018’de ne olacağını haber verdi: Bir oğlan!

Pembe ya da mavi pastayı unutun. Cinsiyetin alışılagelmedik şekilde açıklanması, bu kez kalori alımı değil, onların yakılması demekti.

Bu fikrin gelişmesinin nedeni de, Flynn’in LiveWELLMomz adında bir kadın fitness takımının antrenörlüğünü yapması. Zira bu takımdan 24 kişi, Via’da yarışmayı planlıyordu.

Nisan ayında yarışa kaydoldular. Mayıs ayında, Flynn bebek beklediğini öğrendi ve yarış bittiğinde bebeğin cinsiyetini takımıyla paylaşması gerektiğini düşündü. Ama bir arkadaşı, planlarını yarış yetkilisine anlatması;  seyircilerin ve diğer koşucuların da bu güzel haberi bilmesine izin vermesi konusunda onu destekledi.

Birkaç hafta önce, Flynn doktora gitti ve bebeğin cinsiyetinin iki kapalı zarfa koyulmasını istedi. Zarflardan biri yarışın direktörüne, diğeri de balonların temin edildiği markete gitti.

Yarış sırasında, Flynn sırtında “arabada bebek var- 20 haftalık” yazılı kolsuz bir üst giydi. Brian’ın tişörtünden de “Baba, ayakta kalmaya çalışıyor!” yazısı okunuyordu.

Diğer koşucular ve seyirciler, çifti teşvik ediyordu. Flynn, “Bu inanılmazdı. Şimdiye kadarki tüm beklentilerin, bitirme isteğinin ve her şeyin üzerindeydi” diyor.

Zaten Riley adında iki yaşında bir kızları var ve dolayısıyla bu bebeklerinin de kız olacağını düşünüyorlardı. Ancak mavi balonları görünce, şaşırdılar ve çok mutlu oldular.

Hamileyken koşmak, Flynn için yeni bir şey değil. Riley’e hamileyken, ilk üç aylık dönemden sonra, bebeği her ay bir yarı maraton koştu.

Hamileyken koşarken bebeğinin gelişimini hiç riske atmadığını söylüyor. Geçtiğimiz gün gerçekleşen Via Maratonu’nda 3:18 olarak koştu; ki bu kendisinin kişisel rekoru. Kendini rahat hissetti, sadece normalden 7,25 kilo daha fazla taşıdığı için ağrıları oldu.

Flynn, Pazartesi kontrole gitti ve bebeği hayli sağlıklıydı. Kız ismi seçmişlerdi; ancak şimdi bir erkek ismi üzerinde çalışıyorlar.

Ekim ve Kasım aylarında yarı maratonlarda, Aralık’ta ise Rehoboth Sahil Maratonu’nda koşmayı planlıyor. Ayrıca doğumdan 10 hafta sonra, yeniden Boston Maratonu’nda koşmayı da…

You don't have permission to register