Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Tech Drone League 1. Etap Yarışı


2016 yılında kurulan Tech Drone League ve TDL Drone Sporları Kulübü’nün Türkiye Hava Sporları Federasyonu onayı ile organize ettiği 4 etaptan oluşan TDL drone yarışları liginin 1. Etap yarışı 16-17 Haziran’da Forum İstanbul’da start alıyor.

Tüm dünyada Formula 1’e rakip olarak gösterilen drone yarışları hızla yayılıyor. Pilotlar quad droneları, FPV( First Person View) ve özel radyo kumandaları ile heyecan dolu bir yarış keyfini seyircilere yaşatacak. Belirlenen bir alandan kalkan drone’ların üzerindeki kameradaki görüntüyü gözlüklerinden takip eden pilotlar, özel dizayn edilmiş pisti en kısa sürede tamamlamak için kıyasıya mücadele edecek. Pilotların gözlüğündeki görüntü ekranlarda verilirken seyirciler de pilotlarla aynı heyecanı yaşıyor olacak.

BABALAR GÜNÜ VE BAYRAM’DA RENKLİ VE HIZLI 2 GÜN

Kurulduğundan bu yana ilklere imza atan TDL, 2018 in birinci etap yarışında drone pilotlarını ilk kez 200.000 kişilik izleyicinin karşısına çıkarıyor.  2 gün sürecek olan yarışlara ek olarak Tech Drone League, tüm izleyiciler için zengin, interaktif, teknolojik içerikler de hazırladı. Maker standları, giyilebilir VR deneyimi, drone deneyimleme alanları, kişisel taşıma araçları, RC araçlar, DJ ler, dans gösterileri, sahne şovları, e spor turnuvaları, drone simülatörleri ve pek çok sürpriz 16-17 Haziran’da katılımcıları bekliyor.

TDL 1. Etap Ana Sponsoru Forum İstanbul yarışmada 1.’ye 1000 ₺ ,  2. ‘ye 750 ₺ , 3.’ye 500 ₺ ‘lik hediye çeki verilecektir.

DÜNYANIN EN HIZLI GELİŞEN SPOR DALI ‘’DRONE YARIŞLARI’’

Tech Drone League, 2017 yılında 280.000 kişinin katılımı ile gerçekleştirdiği 16 etkinlikten sonra 2018 sezonunda hedef 1.000.000 kişiye ulaşmak.

0’dan 200 km hıza 1,5 saniyede ulaşabilen droneların hızlarına, Forum İstanbul’a yayılmış özel engellerle dekore edilmiş zorlu bir pist heyecanı da ekleniyor. Pilotlar da droneları gibi gün geçtikçe hızlanıyorlar.

Dünyaca ünlü profesyonel drone yarış pilotu Vince İrie / Jedeye FPV, 2017’den sonra bir kez daha Tech Drone League yarışları için ülkemize konuk oluyor. Jedeye, aynı zamanda Hollanda’da yayınlanan Voice of Holland yarışma programının finalistlerinden. Eğlenceli bir karaktere sahip olan Jedeye’ın yarış pisti ve sahnedeki sürprizlerine hazır olunmalı.

TECH DRONE LEAGUE VE TDL DRONE SPORLARI KULÜBÜ DERNEĞİ

TDL, projeleri, etkinlikleri ile Türkiye’nin drone, drone sporları konusunda profesyonelleşmiş markasıdır. TDL Drone Sporları Kulübü Derneğimiz yeterliliği olan drone pilotlarına sporcu lisans verme yetkisine sahiptir.

GELECEĞİN MESLEĞİ DRONE PİLOTLUĞU

TDL 2018 yılında hayata geçireceği e-spor turnuvaları ve United Drone Races (üniversite, okullar ve kulüplerden oluşan altyapı ligi) yanı sıra 4 etap yarışı gerçekleştirecektir. Ayrıca, Maslak 1453 Nişantaşı Üniversitesi NeoTech Kampüsü’nde açtığı ilk TDL Store / Akademi ‘de Drone Do it Yourself ve FPV ( First Person View ) uçuş eğitimlerine de başlamıştır. 2019 sezonunda pilotların TDL droneları ile uçabilmesi için ise üretimlerin ve senkron drone uçuş şovlarının üretimleri için Nish Partnerimiz Nişantaşı Üniversitesi ile Ar-Ge çalışmalarına başlanmıştır.

TDL, TV8,5 TELEVİZYON PROGRAMLARI

Bu yıl da geçtiğimiz yıl olduğu gibi TDL etap yarışları, TV8 & TV8,5’un tanıtım desteği ile TV8,5’ta 60 dakikalık TV programı olarak yarışlardan sonra yayınlanacaktır.

Geniş kitlelere ulaşan Dronemanya şov yarışları 20 dk.lık toplam 4 adet TV8,5 ‘ta televizyon programı yayınlanacaktır. 9 Haziran 2018 Cumartesi günü ilk Dronemanya TV programı yayınlanmıştır. 10 etaptan oluşan deplasmanlı lig, United Drone Races yarışları da 20 dk.lık toplam 3 adet  TV programı TV8,5’ta yayınlanacaktır.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register