Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Tek Tavada Dev Lezzetler!

Geri1 of 4İleri


Minimum malzeme, bir ocak (gerekirse fırın) ve bir tavayla hafta boyu leziz yemekler yapabilirsiniz. Hıza gelince, fast food zincirlerini dahi sollarsınız.

Bir fast food zincirinden diğerine koşmak ölüm riski taşıyor. Abartmıyoruz: Obesity dergisinde yer alan bir çalışmaya göre, haftada en az bir kere fast food tüketenler, üç yıl içinde ortalama 5 kg alma ihtimali taşıyorlar. Eğer göbeğiniz hamburger ekmeğine benziyorsa durumunuz fena. Çünkü ne kadar kiloluysanız, kalp hastalıkları, diyabet ve fast food zincirlerinden ayağınızı vakitsizce (ve belki ilelebet) kesme riskiniz de o kadar yüksek. Dahası da var: 2015 yılına ait bir araştırma, sadece beş gün yağlı besinler tüketmenin (özellikle hazır alınan kızartılmış yiyecekler) insülin duyarlılığınızı alt üst edebildiğini gösteriyor. Farklı araştırmalar da fast food gıdaların ftalat içerebileceğini ortaya koyuyor. Ftalatın, plastiklerde bulunan, spermlere zarar veren ve bağışıklık sistemini güçsüzleştiren bir kimyasal grubu olduğunu da ekleyelim.

Yine de endişeye mahal yok, çözüm o kadar da zor değil. Sadece bir tava kullanarak yemek yapmayı öğrendiğinizde, ellerinizden çıkan lezzetli ve sağlıklı menüler, herhangi bir burger veya tavuk zincirinden sipariş edeceklerinizden daha tatmin edici olacaktır. Hatta pişirdiğiniz yemeği doğruca tavadan yerseniz, bulaşık derdinden de kurtulabilirsiniz. O halde yapışmaz bir tava kapın ve ocağı yakın. İlerleyen sayfalarda vereceğimiz dört enfes tarifi pişirmeye başlayın. Bundan böyle mutfağınızın ve sağlığınızın kontrolü sizde olsun.

Geri1 of 4İleri
You don't have permission to register