Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Tırmanışa Geç


Bir kış antrenmanı olarak kapalı alan tırmanışları, adrenalin, kaya gibi sert omuzlar, kollar ve merkez bölgeyi bir arada sunuyor. 

Untitled-1

Kasten Düş

Korkuyor musunuz? Başlangıçta deneme düşüşleri yapın. Halatla bağlıyken ve yerde duran partneriniz ipi sağlam şekilde tutuyorken, duvara biraz tırmanıp kendinizi geriye doğru bırakın ve izin verin, ip sizi tutsun.

Ayaklarına Odaklan 

Kaya tırmanışı sadece üst vücut gücü kullanıp, ellerinizle kendinizi çektiğiniz bir aktivite değil. Aşağıya bakıp ayaklarınızı nası yerleştirdiğinize ve sağlam basmaya dikkat edin. Gerektiğinde bacaklarınızla kendinizi itin.

Doğru Teknikle Tut

Plastik tutacakları mümkün olduğunca az güçle kavrayın. Narin tutuşlar dayanıklılığınızı artırır ve kollarınızın yorulmasını engeller. Zira kollarınız aşırı iş yükünden dolayı kasılabilir ve şişebilir. Bu da yükselmenize engel olur.

Dur ve Gevşe 

Sık sık durup, kan dolaşımını düzeltmek için sırayla kollarınızı sallayın. Böylece ön kollarınızın yanmasını da önleyebilirsiniz. Bu sırada duvara dayalı olan kolunuzu düz tutarak yorgunluğunuzu azaltın ve tutuşunuzu düzeltin.

You don't have permission to register