Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Türkiye’nin İlk ve Tek 100 Mil Yarışı


Tuz Gölü’nün sonsuz beyazlığında, 27-29 Temmuz 2018 tarihleri arasında 10K Tuz Gölü Koşusu, 21K Tuz Gölü Yarı Maratonu, 42K Tuz Gölü Maratonu, 80K Tuz Gölü Ultra Trail ve Tuz Gölü 100 mil olmak üzere 5 kategoride gerçekleşecek olan Garmin Runfire Salt Lake Ultra Trail, spor tutkunlarının sınırlarını zorlayacak ve tüm katılımcılara unutulmaz bir deneyim sunacak.

27 Temmuz 2018 tarihinde ülkemizde düzenlenen en sıra dışı yarışlardan biri tekrarlanıyor. Garmin Runfire Salt Lake Ultra Trail, Tuz Gölü’nün sonsuz beyazlığında, 5 farklı kategorisiyle her seviyede sporcu için unutulmaz bir deneyim vadediyor.

Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından sporcuyu kucaklayan etkinlik, kurumuş Tuz Gölü üzerinde koşulan parkurlarıyla tüm koşu yarışları arasında ayrı bir yere ve öneme sahip.

Tuz Gölü, deniz seviyesinden yaklaşık olarak 905 metre yüksekte bulunuyor ve Türkiye’nin ikinci en büyük gölü konumunda. Yaklaşık alanı 1.500 km2 olan Tuz Gölü, yıl boyunca farklı mevsim özelliklerine bağlı olarak zemin yapısını sıkça değiştiriyor. Yaz aylarında büyük bir kısmı kuruyan göl, kış aylarında 1-2 metre derinliğe ulaşıyor. Yarış süresince de, parkurun bazı kısımlarının oldukça yumuşak zemine sahip olacağı tahmin ediliyor. Garmin, Kapadokya’nın uluslararası platformlarda bir çok ödüle sahip oteli Argos in Cappodacia, Under Armour, Damla Su ve Argos’un desteği ile 5 kategoride gerçekleşecek olan Garmin Runfire Salt Lake Ultra Trail, farklı br yarış deneyimi isteyenler için eşsiz bir fırsat.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register