Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Üç Parça Takım İçinde Rekor Kıran Adam ile Tanışın!


Takım elbise içinde hem maraton koşulur hem de rekor kırılır! 

Takım elbise içinde en hızlı maratonu koşma rekoru şimdi Avustralya North Bondi’den 25 yaşındaki avukat Matthew Whitaker’a ait. Zira kendisi Pazar günkü Sydney Maratonu’nda 2:44:28 olarak koştu.

Sydney Morning Herald gazetesine göre, ortalama olarak 6:16 temposunda üç parça yün takımı içinde, üst düğmesi ilikli şekilde koştu.

Ancak koşu ayakkabıları giymesine izin verildi.

Bundan önce, takım elbise içinde en hızlı maraton rekoru 2013’teki Londra Maratonu’nda 2:58:03 olarak koşan Joe Elliott’a aitti.

Bu süreden daha iyisini yapan sadece Whitaker değildi. Micheal Tozer de önceki rekoru, kraliyet mavisi kıyafetiyle 2:50:57 olarak koşarak geçti. (Tozer, geçtiğimiz Temmuz ayında 1:18:10 olarak tamamladığı yarışla, takım elbise içinde yarı maraton koşma rekorunu halen elinde tutuyor.)

Guinness kuralları, yarışmacının tam manasıyla takım elbise giymesini şart koşuyor- ceket, yelek, pantolon, gömlek ve çoraplar. Eğer bu giysilerden bir şey eksik olursa, bu girişim diskalifiye ediliyor.

Whitaker, Herald gaztesine takım elbise içindeki en uzun alıştırma koşusunun sadece 14 kilometre olduğunu veya sekiz milden biraz daha fazla olduğunu söylüyor.

Şimdi o takım, beklendiği gibi terden sırılsıklam. Kuru temizlemeye verecek; ama onu yeniden giyebileceğine dair fazla umudu yok.

Son yıllarda, yarı maraton için Guinness rekoru koşucuların daha korunaklı kumaşlar giymesiyle iki parçaya düştü.  Terleyen Whitaker için bu geçerli değil. “Pantolonun berbat olacağını bekliyordum; ancak sonunda üstüm daha kötüydü” diyor.

 

 

 

 

You don't have permission to register