Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Usain Bolt, Futbolcu Olmaya Hazırlanıyor!


Geçen yıl Londra’da yapılan Dünya Şampiyonası’yla birlikte atletizmkariyerini sonlandıran Usain Bolt, önümüzdeki günlerde Dortmund ile idmanlara çıkacak.

Alman Express gazetesine özel bir röportaj veren Jamaikalı atlet, Dünya Şampiyonası’nda geçirdiği sakatlığı atlattığını söylerken, “Şu anda fit durumdayım. Martta Dortmund ile deneme idmanlarına çıkacağım ve böylece nasıl bir kariyerim olabileceğini test etme fırsatı bulacağım. Eğer beni iyi bulurlarsa ve biraz idmana ihtiyacın var derlerse bunu kesinlikle yapacağım” ifadelerini kullandı.

Efsane sprinter yine de kendini rahat hissetmiyor: “Bu durum beni endişelendiriyor. Normalde endişelenmem ama bu farklı. Futboldan bahsediyoruz artık. Alışmak zaman alacak fakat bir kere oynamaya başlayınca alışacağım. Atletizme başladığımda da aynısı olmuştu. Kalabalığa, insanlara alışana kadar uzun zaman geçmişti. “En büyük hayallerimden biri Manchester United’a imza atmak. Eğer Dortmund yeterince iyi olduğumu söylerse daha sıkı idmanlar yaparım. Alex Ferguson ile konuşmuştum. Kendimi hazır hissettiğimde neler yapacağına bakacağını söylemişti.”

Kendisinin diğer açıklamaları ise şu şekilde: “Pek şansım olduğunu zannetmiyorum. Çok fazla futbol izliyorum, anlarım yani. İdmanlarla birlikte iyi olabilirim. Pogba ile sık sık konuşuyoruz. Ona birçok soru soruyorum. Oynamak istiyorum fakat bu en iyi liglerden biri olmalı. Ortalama olmak beni mutlu etmiyor. Bu çok zor olacak çünkü kariyerim harika geçti. Ama Şampiyonlar Ligi’ni kazanabilirsem bu, atletizmde elde ettiğim başarıların hepsine değer bir başarı olur.

“Kanatta oynamak isterim ama diğerlerini de dinleyeceğim. Her zaman en iyisi olmak için çabalarım. Eğer Manchester Unitd gibi bir takımda oynama ihtimali bulabilirsem bu gerçekten harika bir şey olur. Sprint idmanlarını aksatmıyorum. İdmanları değil ama şampiyonaları özlüyorum.”

Bolt’un Dortmund’la idmanlara çıkma sebebi iki tarafın da sponsorunun Puma markası olması.

 

Kaynak: Ajansspor 

 

You don't have permission to register